Leave Your Message

ПОДРАЧЈЕ НА ПРИМЕНАПРИМЕНА

ТОПЛИ ПРОИЗВОДИпроизводи

Клиент на прво место, техничка иновација, искрена соработка, континуирано подобрување

Машина за сечење со матрица за тркалање JEKE Машина за сечење со матрица за тркалање JEKE
03

Машина за сечење со матрица за тркалање JEKE

2024-05-27

Рационализираното тело од оризово злато, дизајнирано со посветеност и сеприсутна текстура, ја отелотворува убавината само на технологијата.

Независно развиениот напреден и висококвалитетен систем за контрола на серво движење со голема брзина со повеќе оски произведува неверојатни дела со прецизно сечење, мазни кривини и висока енергетска цврстина.

Уредот за автоматско напојување лесно постигнува совршено приклучување за обработка на сечење со долг формат и со поддршка на системот за следење на индустриската камера во реално време, постигнува прецизно и стабилно сечење на контурите.

Користење на серво-мотор за возење на увезениот режим на пренос на линеарна водичка шина, во комбинација со интелигентни алгоритми за вештачка интелигенција, за да се донесе подобро искуство во работењето за вашето неправилно сечење.

Сеопфатно проширете ги различните интерфејси за пренос, USB, USB флеш драјвови, Ethernet порти и создадете ефикасни искуства за сечење за различни сценарија.

Патентираниот дизајн на структурата на платформата, дизајнот на повеќезонска вакуумска адсорпција, нискиот шум, силно вшмукување ви помагаат лесно да ја контролирате адсорпцијата на мали примероци.

За автоматско извлекување на контурите и сечење на рабовите повеќе не се потребни професионални компјутерски оператори, што значително го намалува влезниот праг за операторите на опремата.

Системот за следење на индустриската камера во реално време е прецизен и чувствителен и може брзо да идентификува и пресече различни сложени неправилни обрасци.

7-инчниот LCD екран на допир со висока дефиниција го прави видното поле поубаво, а контролата поудобна.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
JD 3D скенер JD 3D скенер
04

JD 3D скенер

2024-05-27
Најновиот развиен 3D скенер со сина светлина користи решетка со сина светлина, која може да скенира во сложени средини со осветлување во работилницата.Тој користи LED извор на ладна светлина со висока осветленост, во голема мера го продолжува својот животен век, го намалува создавањето на топлина и обезбедува висока точност и стабилност на скенирањето.Со објектив со мало изобличување, точноста на скенирањето дополнително се подобрува.
 
Скенерот за сина светлина додава филтер на објективот, дозволувајќи да минуваат само одредени бранови должини на сина светлина.Поради малата содржина на сина светлина во природните и изворите на осветлување, огромното мнозинство на светлина се филтрира со филтерот.Сепак, светлината од изворот на проекција на сина светлина може да се собере преку сензорот за слика на чашата на објективот.На овој начин се елиминираат пречките на поголемиот дел од амбиенталната светлина.Може да скенира во сложени средини со осветлување во работилницата;Усвојување на извор на LED ладна светлина со висока осветленост, значително продолжување на животниот век, намалување на производството на топлина и обезбедување висока точност и стабилност на скенирањето;Со користење на леќи со ниска дисторзија, точноста на скенирањето е дополнително подобрена.
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
01

ЗА НАСЈИМИНГ

Матичната компанија на SHENZHEN YIMING IMS TECHNOLOGY CO. LTD. (кратенка: IMS) е Dongguan Diaobao Automation Equipment Co., Ltd., компанијата има голем број патенти за пронајдоци, патенти за комунални услуги преку сертификација на системот за квалитет ISO9001, сертификација на Европската унија CE и национални високотехнолошки претпријатија и други сертификати, повеќе од 20 години искуство во сечење материјали, е едношалтерски решенија за сечење на неметални материјали.

Имаме повеќе од 60 вработени, техничарите за истражување и развој сочинуваат 20%, зафаќа површина од 5.000 квадратни метри, не се фокусира само на истражување и развој, производство и продажба на машини за сечење ЦПУ, машини за гравирање, ласерски машини;

 • 254
  +
  Национален патент
 • 80
  +
  Градови со покриеност на продажба
 • 100
  +
  Ѕвездени сервисни места
Гледај Повеќе

Нашите услугиСЕРВИС

Buzz analytics партнерска мрежа од бизнис до потрошувач рамен социјалните медиуми

СертификатСИЛА

cel7q
категорија (14) 3h8
categpry (3)hmd
категорија (4)mx8
категорија (5)7d4
категорија (6)hs1
категорија (7) m9l
категорија (8)99i
категорија (9)c4c
категорија (10)31v
категорија (11)27в
категорија (12)0bt
категорија (13) l8m
категорија (14)jk1
ce0xo
010203040506070809101112

КАРТАКОНТАКТ